Merter Ekspres Kurye
Merter Ekspres Kurye

Merter kurye 
 

Merter kurye Merter, İstanbul’un Avrupa yakasında Güngören ve Bahçelievler ilçe sınırları içinde kalan bir semttir. Merter’in güneyinde Zeytinburnu, kuzeyinde Keresteciler Sitesi ve Güngören, doğusunda Topkapı ve batısında Bahçelievler vardır. 

Merter’in tarihçesi nedir? 

Merter'in kuruluşu 1960'lara dayanır.Merter O zamanlar üzüm bağları ve tarla olan bir yerdir.Merter Şu an Veysel Karani Camii'nin olduğu yer Merter’in merkezidir. 1958 ve 1959 yılları Kırkpınar Ağalığı yapan Ahmet Merter, büyük ve modern bir site kurma fikrini burda gerçekleştirir. Kurduğu bu siteye Merter Sitesi adını verir. Merter Yıllar içinde gelişip büyüyen bu semtin adı Merter olarak anılır.Merter Tekstil cennetidir. 

Merter Toptancılar, bütçeye uygun satım ve ev fiyatları ile İstanbul'un ucuz semtinden biridir.Merter Ayrıca semtte spor ve kurs merkezleri bulunur.Merter Ulaşım imkanları çok geniştir ve merkezi bir yerde olduğu için tanınan bir semttir.Merter  Buna rağmen henüz bir sinema, tiyatro ve kültürel aktiviteler için yeterli değildir.Merter Metrobüs ve Metro gibi önemli ulaşım araçları buradan geçer.Merter İstanbul Büyükşehir Belediyesi ek binası burada bulunur. Merter kurye

kurye , moto , motorlu ,express kurye, motor kurye, araç kurye, kiralık kurye,Motosikletli kurye,Hızlı motorlu kurye, acil kurye, express kurye firmaları, motokurye şirketleri, uçak kargo ve acil ilaç temini! Motorcu, motorize, motosikletli kurye ,Ucuz Kurye,İstanbul Kurye,Moto Kurye,Anadolu Yaksı Kurye,Gece Kurye,7/24 Kurye, ekonomik kurye,


 Merter’in dünü ve bugünü nasıl anlatılıyor? 


http://merterspor.blogcu.com adresinde Merter’in tarihçesi şöyle anlatılıyor; 

Merter “1970 yılında geldiğimde etrafta tek tük yerleşim yerleri mevcuttu.Merter  Evin balkonundan sol tarafıma baktığım zaman Vakko fabrikası görünüyor, sağ tarafına baktığımda ise Sirkeci – Halkalı demiryolu ile Marmara Denizi gözüküyordu. 

Ahmet Kutsi Tecer Caddesi asfalt, diğer yan sokaklarımız topraktı.Merter  Sokakların hemen, hemen hepsinde Çitlembik ve Akasya ağaçları vardı.Merter Keresteciler Sitesi yoktu.Merter  Vakko’nun arkasında büyük bir bostan vardı. Merter Sur içinden (ki gerçek İstanbul olarak Sur İçi gösterilir) bizim buralara pikniğe gelirlerdi. Merter Tam bir mesire yeriydi Merter Sitesi.Arkadaşlarla toplanır, Ahmet Kutsi Tecer Caddesi üzerine mantar dizerdik. Kimin mantarının üzerinden araba geçerse o kazanır, Şinasi abi’nin işlettiği bakkaldan gazozları o içerdi.Merter Bazen 1 saatten fazla beklediğimiz olurdu bir araba geçmesi için.Merter Ya şimdi BP’nin ve Migros’un yerinde ki Kavaklarda yaptığımız turnuvalar. Çoğumuz futbola kavaklarda başladık ve ilk kupalarımızı orda aldık.

Merter Evlerimize ilk suyu kaynaklardan temin ederdik.Merter  Küçük bir göletimiz vardı Örnek Mahmutpaşa Sitesinin yerinde. Merter Orada kırmızı tatlı su balıkları tutar etrafımızda ki balık meraklısı büyüklerimize satardık.

Merter İlk Semt pazarımız Sırpsındı Sokak’ta kuruldu. Merter Halen eskiler o sokağımıza Pazar Sokağı derler.Merter  Hele bir de Akbank Sokağımız vardır ki o da şu anki Kınalıtepe Sokağın sol tarafıydı.Merter  Neden Akbank Sokağı denildiğine gelinirse, Merter Sitesi’nin ilk bankası Akbank’tı ve Kınalıtepe Sokağı’nın Ahmet Kutsi Tecer Caddesi ile birleştiği köşe kurulmuştu.Merter Şimdiki muhtarlığını sokağı yani Kınalıtepe’nin sağ yanı ise Simitaş Sokağıydı.Merter  Belki eskiler hatırlar Simitaş Blokları paralı kişiler için yapılmıştı. Merter Yani bir diğer adıyla Sosyete Bloklarıydı. Çünkü İstanbul’un kalabalığından kaçan Merter Sitesi’ne geliyordu. Merter Çavuşoğlu Kolejine giderken Ali ŞEN’in oğlu Adnan ile aynı servisteydik. Adnan her sabah servisten kaçar, bizde koşup onu yakalayıp servise bindirirdik.

Merter Şu anda mazi olan 82A Merter Sitesi – Eminönü otobüsü seferlere başladığında semtimiz bayram yerine dönmüştü.Merter  Devlet bize otobüs verdi diye. Merter Çünkü o zamanlar Merter Sitesi’ni kimse bilmiyordu.Merter  Taksiye binmek istesen çok uçuk rakamlar isterlerdi şehir dışı diye.Merter  E5 te çok komşumuzu kaybettik.Merter Çünkü ana caddeden karşıdan karşıya yoldan geçerdik.Merter İlk ışıklar yapıldığında o zamanın tüm Merter sakinleri nöbet tuttuk.Merter Kırmızıda geçen araçları uyarmak için.

Merter İstanbul genelinde kolera hastalığına karşı büyük bir aşı kampanyası başladığında eski DİSK binasında aşı olduk tüm Merter’liler.Merter İlk şoförlük deneyimlerimizi ve şoförlüğü Keresteciler Sitesi’nde öğrendik.Merter Hatta logar kapakları devamlı çalındığı için şoför adayları çok daha dikkatli olmak zorundaydık.

Merter Sevim Abla; diğer adıyla Eczacı Sevim Ablamız. Merterli olup ta Sevim ablanın elinden tedavi olmayan, kontrolden geçmeyen kaç kişi var.Merter Canım Sevim ablam yıllarca benle uğraştı, şimdi de benim çocuklarımla uğraşıyor. Merter Kafam her yarıldığında, veya biraz kendimizi kötü hissetsek gittiğimiz ablamız. Merter Hele benim yaşıtım gençler için Beldem Dondurmacı Muammer ağabeyimiz. Merter Kışın soğuk günlerinde salep, yazın sıcağında dondurma yerdik. Merter “Nasılsın Muammer ağabey” dediğimizde “Beşiktaş gibi sağlamız” diyen hasta bir Beşiktaşlı. Merter Tüm oluşumlarda bilhassa gençlere dönük oluşumlarda Muammer ağabey hep vardı.Merter  Merter Spor’un kurucularının arasında da o vardı. Merter Onunla beraber Başaran’lar ve Arçelik Uğur Ticaret. Hep Merter dendiğinde akla gelen isimlerdi. Kızmayın sakın, Dişçi Halit ağabeyimizi ve Övün Emlak Emlak Asım abimizi de unutmadım.Merter  Böyle bir yerdi Merter Sitesi.Merter Güneyde Bakırköy ,batıda Küçükçekmece , kuzeyde Bağcılar ve doğuda Güngören ilçeleri ile sınırlıdır. Merter Tarihi yarımadaya ve Atatürk Havalimanına olan yakınlığı nedeniyle gelişmeye çok uygun bir ilçedir. Merter 1992 yılında 3806 sayılı yazı ile Bakırköy’den ayrılarak ilçe olmuştur. Yüzölçümü 1674 Ha ‘dır. Bahçelievler ilçesi; Cumhuriyet, Çobançeşme, Fevziçakmak, Hürriyet, Kocasinan, Siyavuş Paşa, Soğanlı, Şirinevler, Yenibosna, Zafer ve Bahçelievler olmak üzere 11 mahalleden oluşmaktadır.

Merter Tarih kitaplarında Ahırköylü Ahmet Bey (Muhtar) olarak geçen ve Yunan İşgali'ne karşı Trakya - Paşaeli Cemiyeti bünyesinde 114 silahlı adamı ile Türkiye'nin bağımsızlık mücadelesinde aktif ve önemli roller üstlenen Gazi Ahmet Merter, bugün büyük çoğunluğu Güngören sınırları içinde kalan Merter'e adını vermiş bir kahraman olarak tarihteki yerini almış. Merter Ayrıca kızkardeşi de :de:Tevfik Sağlam Paşa'nın eşidir.” 

 

 

 

Motorlu Kurye
Montaj Bloggif oluşturulan
Express Kurye

Evrakınızın kısa sürede sizden alınarak istediğiniz adrese (normal gönderi süresinden daha hızlı) ulaştırılıması için sadece şirketinizin gönderisini yaparak, başka hiç bir adrese uğramadan teslimat yapılan gönderi şeklidir. Sizin gönderiniz yerine ulaşmadan hiçbir şekilde ikinci bir iş araya giremez. Bu sayede gönderiniz İstanbul içi yakın mesafede 45 dakika uzun mesafede 90 dakika içinde kuryelerimiz tarafından alınır ve yerine ulaştırılır. Kuryemiz gönderinizi teslim eder etmez, firmamızdan size siparişiniz ulaştı bilgisi verilir.

Gece Moto Kurye

Akşam 18:00 den sonra vereceğiniz siparişler gece kurye olarak tabir edilmektedir. Firmamızda 24:00 a kadar kurye elemanı bulunmaktadır. Saat 21:30 dan sonraki siparişleriniz için yukarıda bulunan kurye telefonlarımızdan faydalanabilirsiniz. Gece kurye hizmetimizakşam 19:00 dan başlayarak ertesi sabah mesai saatinin başlangıcına kadar geçerlidir. Saat 19:00 21:30 saatleri arasında fiyatlar normal gönderilerin 2 katıdır. 21:30 dan sonraki gönderiler için firmamız fiyat haklarını saklı tutar. Fiyat verilecek siparişin bilgilerin göre operasyon tarafından belirlenir.

merter kurye,express motorlu kurye,acil kurye,hızlı kurye,merterde bir tekstil firmasıyla anlaşan Merter kurye firmamız tekstil numunelerini zamanında yetiştirip firmanın işini hızlandırıp tekstil firmasının daha fazla ithalat ve ihracak yapmasına vesile olarak firmanın karını 2 ye katlamıştır.Bu tarz işleri olan bir çok tekstil firmaları moto kurye kullanmaktadır.Biz kendini fazlasıyla kurye teslimatında ıspatlamış bir firma olarak 2004 yılından beri gelen müşteri herzaman haklıdır sloganıyla çıktığımız yolda hep ilerlemiş hiç gerilememiş bir firma olmaktan gurur duymaktayız.